Kimi Räikkönen - F1

12. dubna 2009 v 9:58 | nikishka |  @ Suomi (Finsko)
tááákže...určitě všichni víte že nedávno proběhla F1...

Mno a já sem si tak nějak řekněme poněkud pozdě uvědomila že Kimi Räikkönen je z Finska. Nevim...prostě mi to dřív nedocvaklo xD až teď dyž byl záběr na nápis s jeho jménem a vedle toho finská vlajka xD mno ae dál...tim pádem se stal mym nejoblíbenějšim jezdcem...jinak já formule nesleduju ae tak aspoň mám komu fandit xD a musim říct že ty fini prostě maj něco do sebe...přijde mi děsně simpatickej...asi sem holt na starší finy xD ae na Lauriho stejnak nemá to ani náhodou xD

Kimi senarodil stejně jako Lauri roku 1979 ae až 17.10. To mi připomíná že Lauri má narozky za 11 dní ae zpátky ke Kimimu... ve znamení vah.už od dětství jezdil na motorkách a měl i svoje úspěchy. Roku 1999 byl druhej v sérii European Formula Super A a v tom samym roce se zúčastnil série Formula Ford Euro Cup. Ve dvanácti vyhrál zimní sérii Formule Renault. Roku 2000 dominoval sérii British Renault Championship, kde vyhrál sedm z deseti závodů. V sérii Formula Renault vyhrál v roce 2000 13 z 23 závodů. Po těchto výsledcích mu dal Peter Sauber, majitel stáje Formule 1 Sauber, příležitost testovat a poté s ním podepsal smlouvu na rok 2001.
V sezóně 2001 se umístil na celkovým devátým místě s devíti body. V sezóně 2002 přestoupil do týmu McLaren, kde vystřídal dvojnásobnýho mistra světa Miku Häkkinena (taky fin xD ). V týhle sezóně se umístil až šestej s čtyřiadvaceti body. V sezóně 2003 zaznamenal svoje první vítězství a to v Grand Prix Malajsie 2003. V klasifikaci mistrovství světa se umístil druhej s jedenadevadesáti body a na vítěznýho Michaela Schumachera ztratil jenom dva body. Sezóna 2004 byla ale pro Räikkönena dost neúspěšná, ptž se umístil až sedmej s pětačtyřiceti body. Za nepovedenou se dá považovat i sezóna 2005, kde se sice umístil na druhým místě se stodvanácti body, ale o šanci bojovat o titul ho připravily častý poruchy jeho auta, díky kerejm několikrát odstoupil z vedoucí pozice. V týmu McLaren měl podepsanou smlouvu do konce sezóny 2006 a letošní sezónu závodí za Ferarri (právě i častý poruchy auta ho donutili stáj změnit) místo Michaela Schumachera, sedminásobnýho mistra světa, kterej ukončuje svoji kariéru jezdce Formule1.

ať žije Finsko...xD
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama