smrt

26. ledna 2009 v 17:21 | nikishka |  @ smrt
Smrt...to je věc o který lidi přemejšlej už spoustu let. Je to věc která patří ke každýmu z nás...zažíváme ji kolem sebe několikrát za den...a přece o ní nic nevíme. Nevíme co nás čeká dál a nikdy to ani nezjistíme i když to je právě to o co se snažíme.

Jako lidi máme potřebu všechno zařazovat a třídit...o všem mít co nejvíc informací abychom to mohli někam zařadit. Je to ae správně? Co když si tím jenom pomáháme ke zboubě? Čím víc toho víme tím víc věcí nás děsí.

Smrt ( exitus ) je z biologickýho a lekařskýho hlediska zastavení životních funkcí v organismu spojený s nenávratnejma změnama, který obnovení znemožňujou.Většina lidí zaměňuje "smrt" a "umírání". Zatímco smrt je konečnej stav, umírání je proces. Smrt se tedy dá považovat za stav po ukončení života. Takže o ní vlastně vůbec nevíme. Jediný o čem něco víme je umírání a přitom smrt je o tolik lákavější k poznávání ne?

Jedna z teorií je nebe a peklo. Nemůžu si pomoct ae připadá mi nepravděpodobná. Nedokážu to vysvětlit ae uvnitř sebe cítim že tomu nevěřim. Stejně tak jako nevěřim na Boha. Ae o tomhle bychom se mohli hádat do nekonečna stejně jako o nesmrtelnosti chrousta jak se říká xD. Ae dobře. Andělé a čerti bo ďáblové. Slovo anděl pochází z řeckýho slova "angelos" který znamená posel. O andělech je dokonce i nauka zvaná angeologie. Vedle toho že se zabývá andělama, používá se tadytoho výrazu i pro označení různejch mystickejch a esoterickejch nauk i mimo křesťanství. Vzhledem k tomu že křesťani považujou démoni za padlý anděle, můžeme jako podobor angeologie považovat i démonologii. Démoni jsou oproti zaběhnutým představám o zlejch tvorech taky tvorové dobrý. Kladná podoba démona se někdy označuje za "daemona" kdežto ta zlá pořád za "démona". Ovšem na tu neutrální podobu tvůrci démonů nejspíš zapomněli xD. Někdy se místo výrazu "démon" užívá " ďábel". Pochází z řeckého diabolos (ten který pomlouvá a obžaluje). Tento démon je vždy ztělesněním zla. Pro jeho označení se používaj i jiný jména. Lucifer, Samael a hodně známej Satan.


http://www.youtube.com/watch?v=YeNuJ9petAg
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Snazimka Snazimka | Web | 26. ledna 2009 v 17:21 | Reagovat

Mas hezky blog

2 nikishka nikishka | E-mail | Web | 26. ledna 2009 v 18:26 | Reagovat

díky xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama